1. דף הבית
  2. /
  3. ספורט
  4. /
  5. פעילות בחדר כושר
  6. /
  7. המלצות

המלצות כושר בבאר שבע

המלצות לפעילות בחדר כושר:

בחדר כושר קיים מגוון רחב של מכשירים, שכל אחד מהם מפעיל שרירים אחרים. כדאי לפתח את כל קבוצות השרירים, יש לכך חשיבות רבה, מפני שחיזוק ופיתוח של שרירים תורמים לבריאותינו. דבר מעניק הרגשת חיוניות, מעלה את חסינות הגוף, תורם לעיצוב הגוף, תורם לירידה במשקל, מחזק שרירים ועצמות.
דבר הכי חשוב בחדר כושר –  לבצע תרגילים בצורה נכונה ולעבוד לפי תוכנית אימונים מותאמת אישית. טעויות הכי נפוצות שאני רואה בחדרי כושר הם: טכניקה לא נכונה בביצוע תרגילים, עבודה עם משקל גבוהה מדי (לא מותאם ליכולתו של המתאמן), בחירה לא נכונה של התרגיל, סדר תרגילים לא מתאים, דילוג על קבוצות שרירים מסוימות, בחירת תוכנית אימונים לא לפי יכולתו של המתאמן, הפסקה ארוכה מדי או קצרה מדי בין אימון לאימון לאותה קבוצת שרירים, אי ביצוע תרגילי חימום בתחילת האימון ותרגילי שחרור בסוף האימון. כל זה יכול לגרום לפציעות שונות, אי השגת מטרות, עייפות יתר וכו'.
ההמלצה שלי לאמן את כל קבוצות השרירים בגוף ללא יוצא מן הכלל (לדוגמה, אם שרירי הרגליים מפותחים יחסית לשאר הגוף, זה לא אומר שלא צריך לחזק אותם!). דבר נוסף, חשוב מאוד לשלב פעילות אירובית בתוך תוכנית אימונים, כדי לשפר את מערכת הלב וכלי דם.

טואול - בניית אתרים