1. דף הבית
  2. /
  3. אימון אישי במיתר

אימון אישי במיתר

פעילות גופנית לאחר לידה נדרשת על מנת לחזק את הגוף והנפש, לחטב את הגוף ולהשיב לו את הגמישות שאבדה לעתים במהלך ההיריון. הטיפול בתינוק הקטן יחד עם הלילות הלבנים מקשים על האימהות הטריות למצוא את הזמן לבקר בחדר כושר. אימון אישי מעניק לאימהות הטריות את הגמישות הדרושה בלוח הזמנים ואף מאפשר לקיים את אימון הכושר בנוחות בבית.

יתרון נוסף של אימון אישי במיתר לנשים אחרי לידה הוא האפשרות להתאים באופן אישי את התרגילים למצב הפיזיולוגי של האישה ולמטרות שלה. יחד עם המאמן תוכלי להחליט באלו אזורים בגוף להתמקד ולקבוע יעדים ראליים.  

מתי כדאי להתחיל להתאמן אחרי לידה?

ההמלצה היא לא להתחיל בפעילות גופנית מאומצת מיד לאחר הלידה. כדאי לאפשר לגוף מנוחה בת 6 שבועות לאחר לידה רגילה או 10 שבועות לאחר לידה קיסרית. טרם תחילת הפעילות הגופנית מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

טיפים שימושיים לפעילות גופנית לאחר לידה

עוד בטרם מתחילים באימוני כושר רגילים אפשר יהיה להתחיל לבצע תרגילים לחיזוק קרקעית האגן. הפעלה נכונה של השרירים באזור קרקעית האגן חיונית לזירוז ריפוי התפרים. במהלך השבועות הראשונים לאחר הלידה תתבקשי להימנע מכל פעילות גופנית שכוללת קפיצות או הפעלת לחץ תוך בטני. חזרה הדרגתית לכושר הכרחית לשמירה על בריאות הגוף. לכל אורך הדרך חשוב להקשיב לגוף, לא להעמיס עליו יתר על המידה ולעדכן את המאמן בכאבים שמתעוררים ובתחושה האישית שלך.

כל אימון כושר מתחילים עם תרגילים לחימום השרירים והמרצת זרימת הדם לשרירים. בעבור אימהות אחרי לידה תרגילי החימום לקראת האימון חשובים עוד יותר. במהלך האימון כדאי לשים דגש על חיזוק שרירי הבטן ויציבה נכונה שיביאו לשיפור במראה הגוף ובתחושה האישית של האישה. ישנה חשיבות רבה לשמירה על יציבה נכונה במהלך היום כולו.

את האימון כדאי לבצע לאחר הנקה או שאיבה כאשר החזה מרקן. גודש בחזה עלול לגרום לכאבים במהלך פעילות גופנית. לטובת האימון מומלץ לרכוש חזייה נוחה שמספקת תמיכה לחזה ובגדי ספורט נוחים.

איזה מאמן כושר במיתר כדאי לבחור?

נשים לאחר לידה זקוקות למאמן עם מומחיות וניסיון בתחום. לא כל מאמן כושר במיתר יוכל לבנות תכנית אימונים נכונה ובריאה בעבור אישה לאחר לידה. ההתמקדות באימונים צריכה להיות באזורים שנחלשו או עברו שינויים במהלך ההיריון והלידה.


אימון אישי במיתר

טואול - בניית אתרים